04.06.2022 r. Dzień 6

Ostatni dzień spędziliśmy częściowo w dzielnicy Greenwich, gdzie znajduje się zaznaczony południk zero. Zwiedziliśmy tutaj m.in. nadbrzeże Tamizy, Muzeum Marynistyczne oraz Królewskie Obserwatorium. Przeszliśmy tunelem dla pieszych pod Tamizą i po przejechaniu kilku stacji metrem znaleźliśmy się w dzielnicy biznesowej Canary Wharf, gdzie m.in. obejrzeliśmy drapacze chmur i przeszliśmy pięknym ogrodem pod dachem. Następnie zajrzeliśmy do Muzeum London Docklands oraz wsiedliśmy do kolejki gondolowej, aby przejechać nad Tamizą. Pełni wrażeń, wieczorem wyruszyliśmy w drogę powrotną do Polski.

03.06.2022 r. Dzień 5

Kolejny dzień to wizyta w zamku Windsor, największa zamieszkana rezydencja krolewska na świecie. Gościła nas u siebie sama Królowa Elżbieta, przebywając akurat w zamku szykując się na obchody swojego jubileuszu. Po południu wybraliśmy do Oxfordu, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć kilka z 38 koledży Uniwersytetu Oksfordzkiego

02.06.2022 r. Dzień 4

Dzisiaj mieliśmy okazję zwiedzić Muzeum Brytyjskie🏛 ze zbiorami etnograficznymi i archeologicznymi m.in. ze starożytnej Grecji i Egiptu. Wisienką na torcie 🍰była wizyta w Warner Bros Studio, gdzie kręcone 🎥 były filmy z serii Harry Potter 🎬

01.06.2022 r. Dzień 3

Kolejny dzień pełen wrażeń za nami. Dzisiaj rozpoczęliśmy spacer od zobaczenia Big Bena, budynku parlamentu oraz opactwa Westminster. Przechodząc przez Downing Street pomachaliśmy premierowi i kulturalnie udaliśmy się do National Gallery by zobaczyć m.in. słynne na cały świat Słoneczniki Van Gogha. Mieliśmy okazję zobaczyć jak Londyn przygotowuje się na obchody 70-lecia panowania królowej Elżbiety II. Dzień Dziecka zakończyliśmy zapierającym dech w piersiach musicalem Wicked.

31.05.2022 r. Dzień 2

Kolejny dzień naszej ekscytującej wyprawy do Londynu rozpoczęliśmy spacerem niedaleko historycznego Tower of London. Czasem w słońcu☀️, czasem w deszczu💦 przeszliśmy do Katedry św. Pawła, gdzie grupa śmiałków wspięła się po 528 schodach na sam szczyt by podziwiać Londyn z lotu ptaka. Dzień zakończyliśmy na placu Picadilly Circus, na którym ogromny neon reklamowy rozświetlał zachmurzone niebo. Mając na liczniku 22 tys. kroków udajemy sie na zasłużony odpoczynek do rodzin.

30.05.2022 r. Dzień 1

Wyruszyli…

 

Skip to content