Sukcesy

Ranking Perspektyw 2023

W 25 edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy przeanalizowały wyniki 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) i 1185 techników (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu.

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Opolu uzyskało drugie miejsce w rankingu wojewódzkim, 53 w rankingu ogólnokrajowym (awans z 64), otrzymując tym samym tytuł „Złotej Szkoły”.

Na wysoki wynik składają się kryteria Rankingu Liceów 2023. Są to sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.

Powiedzieć, że kolejny raz jesteśmy w złotej setce najlepszych liceów w kraju, to za mało. Powiedzieć, że jesteśmy z tego dumni, to też za mało. Bo trzeba dodać, że na nasz sukces składa się bardzo ciężka, ale satysfakcjonująca praca nauczycieli i uczniów. Bo trzeba dodać, że w ostatnim czasie rozwijamy szeroko skrzydła – nauczycieli i uczniów, wykorzystujemy maksymalnie możliwości, żeby każdego dnia łapać szczęście. Tworzymy Szkołę, w której najzdolniejsi osiągają sukcesy na olimpiadach, a maturzyści osiągają wyniki pozwalające im swobodnie wybierać uczelnie wyższe.  

Dziękuję Nauczycielom, którzy zapracowali na ten sukces, dziękuję Uczniom i ich Rodzicom za motywację i wytężoną pracę. Dziękuję pracownikom administracji i obsługi za tworzenie warunków do rozwoju, a nade wszystko dziękuję moim zastępcom, bez których kierowanie szkołą na takim poziomie nie byłoby możliwe.  

 

Agnieszka Buganik-Pszczyńska  

dyrektor  

 

 

Skip to content