Klasa wstępna – zerowa
Klasa wstepna - zerowa. Opis

W tym roku po raz drugi, proponujemy Wam możliwość nauki w klasie dwujęzycznej z językiem hiszpańskim w systemie 5 – letnim

Nie bez kozery oddział wstępny nazywa się wstępnym. Aby dostać się do tej klasy, nie trzeba znać języka hiszpańskiego. Nauczycie się go w pierwszym roku nauki. Rekrutować do tej klasy mogą się uczniowie mający predyspozycje językowe – jeśli lubisz uczyć się języków obcych, z pewnością je masz. W zerowym roku, uczyć się będziecie języka hiszpańskiego – 18 godzin w tygodniu. Po roku nauki w klasie wstępnej opanujecie język hiszpański na poziomie A2-B1, a po roku automatycznie staniecie się uczniami pierwszej klasy dwujęzycznej z językiem hiszpańskim.

W procesie rekrutacji wymagany jest dodatkowy wiosek <<pobierz WNIOSEK>> , który należy złożyć do 29 maja 2024 r. wraz z wnioskiem elektronicznym.

Do klasy wstępnej obowiązuje TEST PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH:

TEST PREDYSPOZYCJI JĘZYKOWYCH jest narzędziem służącym rozpoznaniu zdolności językowych kandydata do klasy dwujęzycznej. Przygotowywany jest w języku polskim, zawiera zadania po polsku, z języka polskiego, języków sztucznych lub fikcyjnych.

<<ZOBACZ PRZYKŁADOWY TEST>>.

Test predyspozycji językowych odbędzie się 10 czerwca. O godzinie 9.00 rozpocznie się część pisemna, po której odbędzie się część ustna.

Znajomość języka hiszpańskiego nie jest wymagana.
ZACZYNAMY NAUKĘ OD PODSTAW!

Obowiązkowe zajęcia edukacyjne w klasie wstępnej

• JĘZYK POLSKI: 2 godziny
  • JĘZYK HISZPAŃSKI: 18 godzin
  • MATEMATYKA: 2 godziny
  • Wychowanie fizyczne: 3 godziny
  • Zajęcia z wychowawcą: 1 godzina
  • RAZEM (tygodniowo): 26 godzin

Po KLASIE WSTĘPNEJ nauka w klasie dwujęzycznej trwa 4 lata.

W klasach 1-4, oprócz lekcji z języka, co najmniej dwa przedmioty nauczane są dwujęzycznie (tzn. w języku hiszpańskim).

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi dotyczące oddziału wstępnego

Co to jest klasa wstępna?

Jest to klasa przygotowująca uczniów do podjęcia nauki w klasie pierwszej dwujęzycznej z językiem hiszpańskim. Jest przeznaczona dla uczniów, którzy chcą bardzo dobrze opanować język hiszpański tak ,by w ostatniej klasie móc zdać egzamin DELE na poziomie C1 oraz maturę dwujęzyczną.

Czy muszę znać hiszpański, aby uczyć się w tej klasie?

Nie. Można zostać uczniem tej klasy nie ucząc się hiszpańskiego wcześniej. Uczniami klasy wstępnej mogą zostać również osoby, które uczyły się już języka hiszpańskiego, ale ich poziom znajomości języka nie pozwala na podjęcie nauki w klasie dwujęzycznej.

Czy w klasie wstępnej będę się uczył wszystkich przedmiotów szkolnych?
Nie. Klasa wstępna jest przeznaczona na intensywną naukę języka hiszpańskiego – jest to 18 godzin w tygodniu. Oprócz tego w klasie wstępnej jest język polski – 2 godziny w tygodniu, matematyka – 2 godziny,  godzina wychowawcza i wychowanie fizyczne – 3 godziny w tygodniu.

Czy do tej klasy obowiązuje egzamin wstępny?
Tak. Jest to egzamin z predyspozycji językowych. Zadania na takim egzaminie odnoszą się zwykle do sztucznych, nieistniejących języków, wymyślonych tylko na potrzeby tego egzaminu i sprawdzają uzdolnienia kandydata w kierunku nauki języków obcych.

Jak będzie wyglądała nauka po ukończeniu klasy zerowej?
Po ukończeniu klasy wstępnej uczniowie automatycznie przechodzą do klasy pierwszej dwujęzycznej, nie przystępując ponownie do procesu rekrutacji.