mgr Natalia Skrocka mgr Agnieszka Sosnowska
Piątek —-

08:00 – 12:35

13:20 – 15:00

Informujemy o możliwości telefonicznego kontaktu z pedagogiem szkolnym pod numerem telefonu:

77 402 19 44 lub 512 070 039

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego w godzinach pracy pedagogów szkolnych wskazanych na rok szkolny 2021/2022.

Pedagodzy szkolni:
Natalia Skrocka, Agnieszka Sosnowska

Zostań wolontariuszem z DKMS

<<WOLONTARIAT>> Jeśli chcesz zostać wolontariuszem HELPERS' GENERATION, z ramienia Fundacji DKMS podczas wydarzenia "Zostań dawcą Szpiku na Uniwersytecie Opolskim" kliknij w poniższy link, by wypełnić formularz zgłoszeniowy:  https://tiny.pl/9kp2b UWAGA!...

(na podstawie rozporządzenia MEN w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach)

• Rozpoznawaniem indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowaniem przyczyn niepowodzeń szkolnych.
  • Określeniem form i sposobów udzielania uczniom, w tym uczniom z wybitnymi uzdolnieniami pomocy psychologiczno-pedagogicznej, odpowiednio do rozpoznanych potrzeb.
  • Organizowaniem i prowadzeniem różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli.
  • Podejmowaniem działań profilaktyczno – wychowawczych wynikających z programów wychowawczego szkoły w stosunku do uczniów, z udziałem rodziców i nauczycieli.
  • Wspieraniem działań opiekuńczo-wychowawczych nauczycieli, wynikającychz programu wychowawczego szkoły.
  • Współpracą z poradnią psychologiczno-pedagogiczną i innymi poradniami specjalistycznymi w zakresie konsultacji metod i form pomocy udzielanej uczniom oraz w zakresie specjalistycznej diagnozy w indywidualnych przypadkach.
  • Współdziałaniem z policją, sądami w przypadkach wykroczeń uczniów (naruszenie statutu szkoły lub prawa).
  • Planowaniem i koordynowaniem zadań realizowanych przez szkołę na rzecz uczniów i nauczycieli  w zakresie wyboru przez uczniów kierunku kształcenia i zawodu.
  • Działaniem na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.

Możesz skontaktować się z pedagogiem szkolnym jeśli:

• nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem lub kolegami w klasie,
  • masz problemy z uzyskaniem lepszych ocen,
  • masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej,
  • masz problem i nie wiesz jak go rozwiązać,
  • chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem,
  • chciałbyś z kimś porozmawiać,
  • chciałbyś pomóc innym, nie wiesz w jaki sposób,
  • masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić,
  • masz problem z wyborem dalszej drogi kształcenia.