W związku z przedłużeniem projektu „Licealista na rynku pracy – zdobywanie kwalifikacji i kompetencji zawodowych przez uczniów szkół licealnych Miasta Opola” poszukujemy 15 nowych uczniów, którzy wezmą udział w stażu zawodowym w okresie 03.02.2022 – 14.02.2022 (ferie zimowe) oraz 15.06.2022- 30.06.2022 (w sumie 22 dni robocze). Uczniowie zobowiązani będą także do udziału w wybranym przez siebie kursie zawodowym (40 godzin) oraz spotkaniu z instruktorami zawodu zatrudnionymi w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu.

Stypendium stażowe wynosi: 1440,00zł brutto. Wypłacane jest po zakończeniu stażu, czyli po 30.06.2022r.

Chętni uczniowie powinni wypełnić Formularz zgłoszeniowy oraz złożyć swoje CV (zobacz jak napisać) do końca listopada, do doradców zawodowych, s. 123. CV powinno zawierać opis kandydata (cel zawodowy – przykład) oraz standardowe elementy, w tym działalność ucznia na rzecz szkoły, wolontariat, zainteresowania itp.  Doświadczenie kandydata nie będzie oceniane, a jedynie sam dokument (formatowanie tekstu, poprawność stylistyczna, estetyka).

Dostępne będą miejsca stażowe na terenie miasta Opola, w wydziałach urzędu miasta, czy instytucjach mu podległych. Możliwe jest także odbywanie stażu u prywatnego przedsiębiorcy (uczeń może zgłosić przedsiębiorcę u którego chce odbywać staż). Bez względu na charakter przedsiębiorstwa/instytucji, uczeń jest kierowany do pracy na stanowisko administracyjno-biurowe.

Kandydat musi mieć ukończone 15 lat.

Dodatkowe kategorie kwalifikacji ucznia na staż to frekwencja oraz średnia ocen z ubiegłego roku.

W pierwszej kolejności będą brani pod uwagę uczniowie klas trzecich (4letnich) i drugich.

Regulamin stażu  <<KLIK>>

Formularz zgłoszeniowy <<KLIK>>

Program stażu <<KLIK>>

Szczegóły u doradcy zawodowego Aleksandry Krzak w gabinecie 123.

INFORMACJA O PROJEKCIE:

Celem projektu „Licealista na rynku pracy –zdobywanie kwalifikacji i kompetencji zawodowych przez uczniów szkół licealnych Miasta Opola” jest wyposażenie uczniów liceów w dodatkowe kompetencje i kwalifikacje wyrównujące ich szanse na rynku pracy, dzięki realizacji innowacji pedagogiczno-zawodowych w 7 liceach Miasta Opola (tj. PLO I, PLO II, PLO III, PLO V, PLO VI, PLO VIII, PLO IX) oraz podniesienie kompetencji i kwalifikacji nauczycieli w kierunku praktycznej nauki zawodu.

W ramach innowacji uczniowie biorą udział w stażach zawodowych, dodatkowo również w kursach zawodowych lub specjalistycznych, spotkaniach z pracodawcami, spotkaniach z innowatorami-doradcami zawodowymi i/lub nauczycielami lub instruktorami zawodu zatrudnionymi w Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu. Uczestnikami projektu są również nauczyciele zatrudnieni w CKP, którzy biorą udział w wysokospecjalistycznych kursach zawodowych lub studiach podyplomowych oraz w kursach udoskonalających ich umiejętności pedagogiczne idydaktyczne. Dodatkowo w ramach projektu wzmacnia się powiązanie szkół prowadzących kształcenie ogólne z rynkiem pracy dzięki sieci współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.