Aplikacja na studia w Stanach zajmuje więcej czasu niż aplikacja na studia w Europie, zalecane więc jest rozpoczęcie jej rok – półtora roku przed rozpoczęciem studiów. Większość amerykańskich uniwersytetów wymaga Common Application, którą można składać od sierpnia. W tej aplikacji należy podać swoje dane, oceny oraz wybrać uczelnie, do których chce się aplikować. Potrzebne będą również rekomendacje od Twoich nauczycieli. Należy też napisać esej na wybrany przez siebie temat oraz zdać SAT (Scholastic Assessment Test – egzamin dla uczniów szkół średnich, honorowany przez uczelnie w Stanach Zjednoczonych).

Jeśli poważnie myślisz o studiach w USA zapraszamy na targi edukacyjne EducationUSA Poland Virtual Fair, które odbędą się w trybie online 15 kwietnia w godz.16:00-20:00 (czwartek)

Udział w targach pozwoli Wam zapoznać się ze szczegółowymi informacjami na temat studiów pierwszego stopnia (undergraduate) w Stanach Zjednoczonych. Przedstawione zostaną m.in.:

– wymagania rekrutacyjne

– oferty edukacyjne 19 uczelni

– przebieg i realia studiów

– koszty edukacji

– możliwości wsparcia finansowego dla studentów/ek zagranicznych

Udział w targach jest bezpłatny ale wymagana jest rejestracja przez formularz: https://forms.gle/g6bPAat6PdpQ6gwb6

Program targów, lista szkół biorących udział w wydarzeniu tutaj: https://pl.usembassy.gov/pl/targi_edukacyjne_kwiecien/

Wydarzenie na Facebooku: https://bit.ly/3uDEUue

Wydarzenie jest wspólną inicjatywą Ambasady Stanów Zjednoczonych, Konsulatu Generalnego USA w Krakowie oraz Centrum EducationUSA przy Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w Warszawie. Więcej informacji oraz obowiązkowe zapisy tutaj: https://educationusa.pl/targi-uczelni/

Serdecznie zapraszają:

Centrum EducationUSA działające przy Fulbright Poland, Ambasada USA w Warszawie, Konsulat Generalny USA w Krakowie 

Skip to content