21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji. To czas promocji czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. Chociaż główne uroczystości tego święta obchodzi się w Paryżu, my także chcemy dać Wam impuls do wejścia w magiczny wymiar poezji … Będziecie mieli okazję zasmakować i docenić piękno słowa lirycznego. 21 marca w przestrzeni szkolnej znajdziecie wiele akcentów związanych z poezją.

Oto niektóre z nich:

• Akcja „Podaruj wiersz” – na zasadzie poczty walentynkowej będzie można przesłać ulubiony wiersz swoim przyjaciołom, znajomym i wszystkim, którym zechcecie zrobić poetycką niespodziankę i sprawić, by ten dzień był dla nich wyjątkowy.
  • Wystawa „Poezja z odzysku” – projekt zrealizowany w ramach twórczych działań uczniów, którzy wcielili się w rolę poetów. Będziecie mieli okazję podziwiać niezwykłe efekty pracy waszych kolegów i koleżanek.
  • Śniadanie Mistrzów –  poczujecie prawdziwego ducha poezji przy stoliku zarezerwowanym dla najważniejszych polskich poetów.
  • „Kilometry poezji” – czyli wiersze do poczytania, które znajdziecie w przestrzeni szkolnej, w holu, na korytarzach, ścianach, a także na podłogach!
  • Akcja „Gramy poezję” – tego dnia przez radiowęzeł popłynie strumień poezji.
  • „Poezja na zakładce” – czytelnicy poezji (i nie tylko) dostaną w prezencie na pamiątkę piękne zakładki do książek.

Zachęcamy wszystkich do zainspirowania się poezją, ponieważ:

„Czytamy poezję, bo należymy do gatunku ludzkiego … a gatunek ludzki przepełniony jest namiętnościami.

Poezja, miłość, piękno – to wartości, dla których żyjemy”.

Polonistki