Uczniowie klasy wstępnej: Hania Aleksandrowicz, Alicja Ciupińska, Lena Janik, Marcin Łabiak, Antosia Łukasik, Hania Łyzuń, Zosia Rojewska i Natalia Węgrzynowska wzięli udział w XVIII Konkursie Teatrów Szkolnych w języku hiszpańskim Alfonso Álvarez Marcos, który odbył się w dniach 4 i 5 marca 2024 roku w Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej w Warszawie im. Jonasza Kofty. Konkurs zgromadził utalentowanych uczniów ze szkół z całej Polski, tworząc niepowtarzalną przestrzeń i możliwość do zaprezentowania teatralnych umiejętności w języku hiszpańskim. Nasi uczniowie wystawili sztukę Miguela Mihury pt. „Trzy cylindry” i  chociaż byli najmłodszą grupą, z najmniejszym stażem w nauce języka hiszpańskiego, zaprezentowali się wspaniale, rozbawili publiczność  do łez.

Otrzymaliśmy wiele gratulacji od jury, przedstawicieli Ambasady, nauczycieli i uczniów innych sekcji dwujęzycznych. To doświadczenie sztuki teatralnej nie tylko wzbogaciło młodych aktorów, ale przeżyliśmy niezapomniane chwile kulturalnego dialogu, inspirujących spotkań i wymiany teatralnych doświadczeń z pozostałymi grupami teatralnymi.

Wielkie gratulacje dla młodych debiutantów!

Na sztukę zapraszamy wszystkich w dniu 17 kwietnia.