Celem naszego tygodnia jest pokazanie różnych form radzenia sobie ze stresem oraz zainspirowanie całej społeczności szkolnej do dbania o siebie w tym zakresie. Naszym hasłem do pracy nad sobą będą trzy słowa: CIAŁO, UMYSŁ, DUCH. Do współpracy zaprosiliśmy Samorząd Uczniowski, który będzie nam towarzyszył i motywował uczniów do zaangażowania się w wydarzenia w ramach tygodnia. Mamy nadzieję, że dla Państwa również będzie to ciekawe i zainspiruje Was do działań w kierunku odreagowywania i zadbania o swoje zdrowie psychiczne. Mamy, jednakże prośbę do całego grona, aby w tym trwającym tygodniu pomyśleć w jaki sposób można by zmniejszyć stres u uczniów? Liczymy na Państwa zrozumienie i dobre nastawienie do zbliżającego się tygodnia.

W ramach tygodnia zaplanowałyśmy:

• warsztaty i zajęcia dla wszystkich uczniów,
  • relaks przy muzyce,
  • „Leśny zakątek” inspirowany japońską sztuką czerpania mocy z przyrody – przestrzeń przed sekretariatem szkołą,
  • Konkurs „Co mnie uspokaja? – wyraź to artystycznie?,
  • „Zróbmy sobie niesamowity portret grupowy” przestrzeń przed salą 117.
  • Dodatkowo w przestrzeniach szkoły pojawią się również informacje dotyczące dbania o zdrowie psychiczne.

Działania samorządu: joga, taniec, muzyka na żywo, relacjonowanie w social mediach, zainicjowanie akcji „Ubierz się w kolor”. Spotkanie dla rodziców prowadzone przez przedstawicieli MCWE w Opolu.

Instytucje wspierające nasze działania: Młodzieżowy Dom Kultury, Miejskie Centrum Wspomagania Edukacji, Uniwersytet WSB Merito Opole.

Uczniowie zaangażowani w organizację Tygodnia: Klasa IE, IIIH

Szczegóły dotyczące zajęć zostaną do Państwa wysłane w najbliższym czasie i bardzo prosimy o wyrozumiałość w tym szczególnym tygodniu,

Zespół psychologiczno- pedagogiczny