W dniu 29.11.2023r. odbyło się interdyscyplinarne seminarium o zmysłach zwierząt w ujęciu biologiczno-fizyczno-filozoficznym.

Część biologiczną przygotowała p. Sylwia Janik, część fizyczną p. Dorota Bacławska, część filozoficzną p. Jolanta Toll. (w części przygotowanej przez p. Toll wystąpili: Julia Stankala z klasy 4H, Olga Bunkowska z klasy 2A, Fabian Golonka 2g, Julia Czapla 3C oraz Antoni z 1A.

W spotkaniu udział wzięły klasy 2E i 3D oraz zaproszeni goście – klasa 7 z PSP 20 w Opolu. Po seminarium uczniowie klasy 3D zaprosili gości ze szkoły podstawowej na poczęstunek i oprowadzili ich wraz z p. Julitą Kiełbasą po naszej szkole. Uczniowie PSP 20 mieli również okazję zapoznać się z naszą nową Ekopracownią, gdzie pod okiem p. Beaty Sokół uczniowie klasy 3D zaprezentowali eksperymenty chemiczne.