W pierwszej edycji OKM wzięło udział 50 uczniów reprezentujących kilkanaście miejscowości z naszego województwa. Zawody finałowe odbyły się 16 maja na Uniwersytecie Opolskim.

W czasie 120 minut zawodnicy zmierzyli się z 5 niełatwymi zadaniami, a zakres materiału obejmował wszystkie treści zawarte w programie nauczania szkoły ponadpodstawowej.

Ogromny sukces osiągnął uczeń klasy I A, Maciej Kukuś, który zajął II miejsce. Osiągnięcie to jest tym bardziej istotne, że Maciej był jedynym wyróżnionym uczniem z klasy pierwszej.

Wielkie gratulacje!!!