Od poniedziałku nasze liceum gości uczniów z Saragossy, którzy przebywają u nas w ramach projektu Erasmus+.

Jednym z najważniejszych punktów programu była wizyta w studiu nagrań Muzeum Polskiej Piosenki. Podczas warsztatów uczniowie polscy i hiszpańscy wspólnie stworzyli oraz nagrali autorski utwór polsko–hiszpański. Było to niezwykle wartościowe doświadczenie, sprzyjające rozwijaniu kompetencji językowych, muzycznych oraz budowaniu międzynarodowej współpracy.

Tego rodzaju inicjatywy są możliwe m.in. dzięki funkcjonowaniu klasy wstępnej z językiem hiszpańskim (OW, grupa 2). Rekrutacja do tej klasy rozpocznie się w maju – serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w procesie naboru.

Efekty dzisiejszej pracy – wspólna piosenka: