W dniu 15.11.2022 w Konsulacie Generalnym Republiki Federalnej Niemiec miało miejsce uroczyste podsumowanie warsztatów przekładu literackiego dla młodzieży „Między wierszami / Zwischen den Zeilen”.

W trakcie warsztatów uczniowie klasy III F – Natalia Pietrzak, Julia Przybyła, Sara Skowronek oraz Marzell Rogosch wraz z uczniami dwóch wrocławskich liceów pod kierunkiem pani Małgorzaty Słabickiej-Turpeinen, tłumacza literatury, członkini Stowarzyszenia Tłumaczy Polskich zmierzyli się z do tej pory nie tłumaczonym na język polski tekstem książki Albrechta Selge „Luyanta”.

Młodzi tłumacze w czasie zajęć mieli połączyć się online z autorem książki, który opowiedział o swojej pracy. W trakcie spotkania we Wrocławiu uczniowie czytali swoje przekłady i wymieniali się swoimi wrażeniami i doświadczeniami, jakie nabyli w czasie wspólnej pracy. Efekt – IMPONUJĄCY!