80 uczniów z miast partnerskich Ingolstadt oraz szkół w Ingolstadt pod okiem reżysera Davida Williamsa przygotowywało spektakl teatralny na podstawie tekstu Petera Handke „Die Stunde da wir nicht voneinander wußten”.

David Williams podsumował krótko swoje artystyczne zamierzenia: miejsce publiczne staje się sceną, na której wydarzają się rzeczy zwykłe i niezwykłe: przelotne, przypadkowe powtarzające się spotkania opowiadane bez słów, mimochodem, dziwacznie, mięśnie poetycko lub dramatycznie. Spotkania i pożegnania, świat jak na dłoni, porostu historie dnia codziennego, mity współczesności. różnorodność społeczeństwa w pigułce – wszystko to w jednym miejscu i o tym samym czasie. Czy takie jest życie?
Na to pytanie być może widzowie uzyskali odpowiedź oglądając w Teatrze Miejskim świetnie przygotowane przedstawienie teatralne, wzbogacone muzyką, która wraz z artystami z Ingolstadt tworzyli również nasi uczniowie.
Pełne dynamiki, ruchu i muzyki przedstawienie zostało gorąco przyjęte przez publiczność.

Przedstawiamy krótką relację zdjęciową: