Matura na 100%

Wakacje, wbrew pozorom, są w szkole czasem bardzo bogatym w emocje. Kandydaci do klas pierwszych przeżywają intensywny czas rekrutacji – niepokój związany z tym, czy podjęli właściwą decyzję, dłużące się dni oczekiwania na listy przyjętych i wreszcie niepewność, czy sobie poradzą w nowej szkole. Z kolei maturzyści na początku lipca odbierają swoje długo wyczekiwanie wyniki egzaminów dojrzałości.

Dziś pragnę podzielić się z Państwem refleksjami dotyczącymi wyników egzaminów maturalnych.
Postrzegam liceum jako miejsce i czas, w którym młody człowiek ma się przygotować do dobrego startu w dorosłe życie, życie studenckie. Celem nadrzędnym jest rozwój potwierdzony wynikami maturalnymi. Chciałbym, abyśmy sięgali wysoko, tzn., aby uczniów, którzy zdobywają maksymalne wyniki było jak najwięcej. Nie chodzi o osiągnięcie 30% progu egzaminacyjnego przez wszystkich zdających, ale o to, aby zdających na 100% było jak najwięcej. Do liceum uczęszcza się po to, żeby w przyszłości realizować swoje plany i marzenia na wybranym kierunku studiów, a to raczej nie będzie możliwe ze słabymi wynikami. Dlatego dziś szczycę się przede wszystkim uczniami, którzy zdali maturę rozszerzoną na 100% i chylę czoła przed ich wspaniałymi profesorami!

W tym roku najwięcej „setek” z poziomu rozszerzonego było w naszej szkole z języka polskiego.

Otrzymali je uczniowie pani profesor Jolanty Toll z klasy 3C :

1. Karolina Dierza;
  2. Maciej Kochaman;
  3. Emilia Rogóż;
  4. Szymon Stegliński;
  5. Michalina Świstuń;
  6. Katarzyna Tarczyńska;
  7. Dominik Wójcik;
  8. Marta Zielińska;
  9. Emilia Zych;
  10. Katarzyna Kwiatkowska – finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego;
  11. Małgorzata Sierakowska – finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

1. Julia Smulska z klasy 3F – uczennica pani profesor Joanny Nazarkiewicz;
  2. Katarzyna Rudzińska z klasy 3E – uczennica pani profesor Heleny Koralewskiej;
  3. Marta Wróbel z klasy 3D – uczennica pani profesor Heleny Koralewskiej.

W setnym centylu maturą na poziomie rozszerzonym z matematyki może pochwalić się również liczna grupa uczniów klasy 3A prowadzona przez pana profesora Krzysztofa Sobkowa:

1. Adam Cendlewski;
  2. Anna Dworak;
  3. Michał Korniak;
  4. Jakub Korarski;
  5. Tomasz Mitrus;
  6. Michał Hiszpański;
  7. Maciej Praczuk

Piotr Chojak – uczeń pani Barbary Guzik.

Z języka angielskiego wyjątkowe gratulacje należą się następującym osobom, które osiągnęły wynik 100% na poziomie rozszerzonym:

1. Jakub Borkowski z klasy 3A uczeń pani profesor Katarzyny Grzyb;
  2. Tomasz Zając z klasy 3A uczeń pani profesor Katarzyny Grzyb;
  3. Jakub Kozarski z klasy 3A uczeń pana profesora Andrzeja Kluski;
  4. Wojciech Burda z klasy 3B uczeń pani profesor Beaty Jaros;
  5. Arkadiusz Naworski z klasy 3B uczeń pani profesor Beaty Jaros;
  6. Jakub Szopa z klasy 3B uczeń pani profesor Beaty Jaros;
  7. Olivia Tung z klasy 3B uczennica pani profesor Beaty Jaros;
  8. Milena Król z klasy 3C uczennica pani profesor Joanny Burdzińskiej-Miki
  9. Katarzyna Kwiatkowska z klasy 3C uczennica pani profesor Joanny Burdzińskiej-Miki
  10. Kacper Robak z klasy 3C uczeń pani profesor Joanny Burdzińskiej-Miki;
  11. Emilia Rogóż z klasy 3C uczennica pani profesor Joanny Burdzińskiej-Miki;
  12. Szymon Stegliński z klasy 3C uczeń pani profesor Joanny Burdzińskiej-Miki;
  13. Julia Świeczka z klasy 3F uczennica pani profesor Katarzyny Pawliszyn.

Na świadectwach maturalnych nie zabrakło też „setek” u naszych laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych.

Z biologii u Mateusza Heretyka ucznia pani profesor Joanny Tokar przygotowywanego również przez panią doktor Sylwię Janik.

Z wiedzy o społeczeństwie u Aleksandera Kuśnierza – ucznia klasy pani profesor Iwony Kozak przygotowywanego przez panów: Przemysława Jędrychowskiego, Piotra Zamelskiego.

Z fizyki u Tomasza Zająca – ucznia pani profesor Doroty Bacławskiej.

Z filozofii u Katarzyny Kwiatkowskiej oraz Dominika Wójcika uczniów pani profesor Jolanty Toll.

Z języka niemieckiego u Laury Quaschniok-Quade uczennicy pani Soni Wacław przygotowywanej również przez panią dr Danielę Ploch, Aleksandra Czernego ucznia pani profesor Kariny Walecko
i pani dr Danieli Ploch oraz Kingi Kocuby uczennicy pani profesor Kariny Walecko oraz Soni Wacław.

Z języka łacińskiego i kultury antycznej u Julii Szymaniec  uczennicy pani profesor Anny Ledwolorz.

Dodać należy, że 70 uczniów naszej szkoły uzyskało 100 % wynik z języka angielskiego z na poziomie podstawowym, a 30 absolwentów ma 100% poziomu podstawowego z matematyki .

Drodzy Absolwenci!

Gratuluję godnych pozazdroszczenia wyników, ale przede wszystkim pracy i wysiłku włożonego w takie wspaniałe efekty! Jestem pewna, że jesteście doskonale przygotowani do nowego etapu życia, w którym wyniki egzaminów maturalnych będą tylko jednym z elementów szczęśliwego życia.

Drodzy Nauczyciele!

Dziękuję za pasję i siłę do motywowania młodzieży do tak ciężkiej pracy! Sukces młodzieży jest Państwa sukcesem! Gratuluję!

Drodzy Ósmoklasiści! Kandydaci do klas pierwszych liceum!

Nie bójcie się wyzwań! Sięgajcie wysoko! Wasze punkty rekrutacyjne świadczą o tym, że jesteście godnymi następcami starszych koleżanek i kolegów!  W naszej szkole spotkacie mistrzów, z którymi będziecie mogli sięgać gwiazd – nie tylko naukowych. Jestem o tym głęboko przekonana!

Per aspera ad astra!

Agnieszka Buganik-Pszczyńska