Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr II w Opolu w roku szkolnym 2021/2022 wzięło udział w projekcie „Szkolny Budżet Uczniowski”.
Jest to program przygotowujący młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. Wpisuje się on w założenia Polityki oświatowej Miasta Opola na lata 2021-2030. Program ma walor edukacyjny, ponieważ uczy młodzież postaw obywatelskich poprzez poznanie i zrozumienie mechanizmów partycypacji społecznej. Ma także walor aktywizujący, ponieważ mobilizuje młodzież do diagnozy potrzeb środowiska szkolnego i reagowania na te potrzeby w drodze zgłaszania pomysłów, wpływających na rozwój lub modernizację szkoły, w której uczniowie funkcjonują i zdobywają różne umiejętności.
W 2022 roku Program miał charakter pilotażowy i objął 4 opolskie szkoły ponadpodstawowe, dla których organem prowadzącym jest Miasto Opole. Każda ze Szkół biorących udział w pilotażowej edycji Programu, mogła otrzymać dofinansowanie w maksymalnej wysokości do 20.000,00 zł.
W naszym Liceum zwycięskimi projektami, które zrealizowaliśmy w ramach tego programu były:
1) Ulepszony radiowęzeł i sprzęt fotograficzno-filmowy.
2) Przyszłość nazywa się Dwójka – bilard!
3) Przyszłość nazywa się Dwójka – maskotka szkoły!
4) Szkolne apteczki na ratunek.

Poniżej prezentujemy zdjęcia z realizacji powyższych projektów!