We wtorek 26 października klasa 2F obchodziła Dzień Języka Niemieckiego.

Z tej okazji udaliśmy się do Centrum  Młodzieżowego  Mniejszości Niemieckiej w Opolu. Tam wzięliśmy udział w grze terenowej, która była częścią projektu „Stadtrallye – Auf der Suche nach deutschen Spuren in Oppeln”. Naszym zadaniem było poszukiwanie śladów historii niemieckiej w Opolu. Mając do dyspozycji mapę miasta, podążaliśmy wyznaczonym szlakiem, odnajdując kolejne informacje historyczne. Każda grupa wraz z przewodnikiem bez problemu pokonała trasę podaną przez organizatora. W zabawie wzięli udział także uczniowie innych placówek. Wszyscy zostaliśmy zwycięzcami godnie reprezentując nasze szkoły. Każdy uczestnik otrzymał dyplom pamiątkowy oraz książkę „Ein kunstgeschichtlicher Rundgang durch die Stadt der hundert Brücken“ autorstwa Roswithy Schieb.

Serdecznie dziękujemy Związkowi Młodzieży Mniejszości Niemieckiej za miłe przyjęcie, przyjazną atmosferę oraz wspaniałą zabawę. Podziękowania należą się także naszym Paniom Karinie Walecko oraz Bożenie Owczar.

Nic tak nie buduje pozytywnych emocji i relacji jak wspólna zabawa!