Tegoroczny Salon Maturzystów odbędzie się on-line w dniach 16-29 września w całej Polsce – w postaci dziesięciu wydarzeń regionalnych.

Szczegóły: https://salonmaturzystow.pl/2021/

28 września podczas Dolnośląskiego i Opolskiego Salonu uczniowie będą mieć możliwość uczestniczenia w prelekcjach w szkolnej auli – szczegóły u doradców zawodowych

Co będzie w programie:

1. Matura 2022 – wykłady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej
  2. Kierunkowskaz kariery – prezentacje uczelni i kierunków
  3. Ranking uczelni i najpopularniejszych kierunków – prezentacja podpowiedzi, jakie przynoszą zgromadzone informacje
  4. Strategia maturalna to podstawa – webinary z doradcami kariery
  5. Expo – Wirtualne stoiska wystawców
  6. Do zgarnięcia – informator maturzysty – przewodnik po zasadach rekrutacji na studia.

Każdego dnia w godzinach 13:00 – 15:00 prezentowane będą bloki o różnych kierunkach studiów:

16 września –  studia humanistyczne dadzą się “sprzedać”, czy i dlaczego warto studiować kulturoznawstwo, polonistykę czy muzykologię.

17 września poznamy kierunki, które bazują na cudownych i nieoczywistych zastosowaniach matematyki.

20 września – studia na kierunkach związanych z historią.

21 września – blok dyskusyjny poświęcony możliwościom zatrudnienia po kierunkach informatycznych, czyli czy student informatyki szuka pracy, czy ona jego.

22 września – wszystko o filologiach obcych: od kierunków obleganych (vide: anglistyka) po filologię klasyczną, filozofię i etykę.

23 września – kierunki, na których bez chemii ani rusz: od farmacji przez kosmetologię po kierunek lekarski.

24 września – geograf, klimatolog, ekolog, oceanograf?  A może Ty właśnie będziesz miał wpływ na powstrzymanie zmian klimatycznych? Porozmawiamy o studiach i możliwościach jakie niosą ze sobą te kierunki.

25 września – studia,  po których chcesz pomagać innym: poznajemy kierunki, które służą dobrej kondycji człowieka.

28 września – kierunki przyszłości: świat STEM do Twojej dyspozycji – poznaj wachlarz uczelnianych możliwości.

29 września – przegląd kierunków społecznych; od administracji do zarządzania.

W czasie wszystkich Salonów, w godz. 10-15 zapraszamy do odwiedzin strefy  EXPO, gdzie będzie można zapoznać się z ofertą  uczelni z całej Polski.  Na Wasze pytania czekają przedstawiciele uczelni na wirtualnych stoiskach szkół.