Samorząd szkolny

Przewodniczącym samorządu uczniowskiego na rok szkolny 2023/2024 została Julia Adamów, uczennica klasy 3C.
Opiekunem samorządu jest Pan Marcin Wietrzniok

Samorząd pod nazwą UNIITED.LO2 aktywnie udostępnia swoje inicjatywy w mediach społecznościowych, do których link znajduje się poniżej
Zachęcamy do śledzenia działań naszego SU!

Maja Dąbrowska 3c
Dawid Kaczorowski 3c
Agnieszka Waliduda 2g
Maksymilian Kansy 1c
Maciej Maciejewski 2a
Zuzanna Chmielewska 3c
Pola Plamitzer 3c
Alicja Wzorek 3g
Michał Jurasz 1b
Amelia Adamów 3d
Mateusz Krysiak 1b
Bartłomiej Kownacki 2c

Nasi przedstawiciele na kongresie samorządów uczniowskich szkół średnich, organizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Opola.

Do uzupełnienia

Jako tegoroczny skład Szkolnej Grupy Ratowniczej działaliśmy prężnie i wszechstronnie.

Prowadziliśmy wiele kursów pierwszej pomocy, w tym zajęcia dla pierwszoklasistów. Dzięki którym nasi uczniowie nauczyli się jak skutecznie pomagać poszkodowanym. Cały rok doszkalaliśmy nasze własne umiejętności odwiedzając między innymi Komendę Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz Centrum Symulacji Medycznej. W CSM na własnej skórze doświadczyliśmy trudów pracy medycznej oraz dzięki nowoczesnym symulatorom i przeszkolonej oraz kompetentnej kadrze mogliśmy szlifować nasze umiejętności i sprawdzić się w bardzo realistycznym środowisku. Odbyliśmy kursy i zajęcia w Turawie wraz z ratownikami medycznymi, dzięki którym mogliśmy doświadczyć i nauczyć się rzeczywistości pracy w karetce oraz wraz z wojskowym ratownikiem poznaliśmy specyfikę pomocy na polu walki . Dodatkowo prowadziliśmy charytatywne akcje pomocy potrzebującym. Przeprowadziliśmy pełen kurs wraz z egzaminami końcowymi dla uczniów naszego liceum.

Zainteresowanych po więcej zapraszamy na nasz instagram (sgr.lo2) oraz stronę na Facebooku (Szkolna Grupa Ratownicza PLO2)), tam można nas śledzić na bieżąco!