Kontakt z psychologiem szkolnym 2020-03-27 17:34
Informacja dla Uczniów, Rodziców i Nauczycieli

Informuję o możliwości telefonicznego kontaktu z psychologiem szkolnym pod numerem telefonu: 509 836 469
Zapraszam do korzystania z tej bezpośredniej możliwości kontaktu, w każdej potrzebie kontaktu z psychologiem, w godzinach pracy psychologa na rok szkolny 2019/2020- podanych w zakładce psycholog na stronie Szkoły.
Każda rozmowa jest objęta tajemnicą zawodową psychologa.
Joanna Meres-Soblik- psycholog szkolny
Pomoc w czasie pandemii 2020-03-28 14:31
Nauka zdalna 2020-03-28 14:11
Psycholog, pedagodzy i doradcy zawodowi 2020-03-22 21:15
Drodzy uczniowie i rodzice,
W związku z zaistniałą sytuacją i szczególnymi warunkami pracy w okresie od 12.03 do 25.03.2020 kontakt z psychologiem, pedagogami, doradcami zawodowymi w szczególnych sytuacjach i potrzebach przez e-dziennik.
Pozdrawiamy,
Joanna Meres-Soblik - psycholog
Natalia Skrocka - pedagog
Agnieszka Sosnowska - pedagog
Aleksandra Krzak - doradca zawodowy
Karina Sawulska - doradca zawodowy
Warsztaty antystresowe dla maturzystów 2020-03-04 10:34
"SPOKOJNIE, TO TYLKO MATURA!"
Zdajesz w tym roku maturę?
Chcesz zminimalizować stres?
Marzysz o sukcesie na maturze?
Weź udział w warsztatach, które zapewnią:
- obniżenie stresu maturalnego,
- efektywne radzenie sobie z sytuacją egzaminu maturalnego,
- opanowanie sztuki autoprezentacji.

Zgłoszenia przyjmujemy do 18.03.2020 r. w pokoju psychologa szkolnego i pedagoga szkolnego, II piętro. Termin warsztatów do uzgodnienia z chętnymi osobami.
Joanna Meres-Soblik - psycholog szkolny
Natalia Skrocka - pedagog szkolny
„MYŚLĘ, TWORZĘ, JESTEM” 2020-02-06 10:52
Warsztaty myślenia kreatywnego
„MYŚLĘ, TWORZĘ, JESTEM”
Przedstawiamy propozycję cyklu zajęć warsztatowych dla uczniów klas pierwszych Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II w Opolu. Celem warsztatów jest wzmacnianie umiejętności twórczych, kreatywnego myślenia oraz rozwijania uzdolnień i wyobraźni. Podstawą zajęć kreatywności są zabawy integracyjne, improwizacje i doskonalenie technik kreatywnego myślenia. Na współczesnym rynku pracy kreatywność jest cechą, której poszukuje się niemalże we wszystkich zawodach. Dla pracodawców oznacza ona nieszablonowe radzenie sobie z problemami.
Cel zajęć:
Głównym celem jest rozwijanie uzdolnień i wspieranie postawy twórczej oraz umiejętności emocjonalnych i społecznych. W tym:
  1. Wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa- podstawowego warunku w procesie twórczego myślenia.
  2. Rozwijanie sprawności twórczego myślenia:
    1. nowatorskie pomysły,
    2. doskonalenie giętkości i oryginalności myślenia,
    3. rozwijanie sprawności myślenia dywergencyjnego,
    4. odczuwanie radości tworzenia.
  3. Twórcze rozwiązywanie problemów:
    1. przełamywanie stereotypów w myśleniu,
    2. przezwyciężanie przeszkód.
  4. Wzbogacanie wyobraźni.
  5. Pozytywne wzmacnianie sfery emocjonalnej (w tym poczucia własnej wartości).
  6. Doskonalenie sprawności komunikacji w grupie, współpracy z grupą, sprawności interpersonalnych.
  7. Rozwijanie otwartości i wrażliwości na innych ludzi.
  8. Kształtowanie umiejętności radzenia sobie ze stresem.
Czas trwania zajęć 3 spotkania po 45 minut
Istnieje możliwość przedłużenia cyklu zajęć, jak również utworzenia stałej „ grupy rozwoju” dla uczniów zdolnych- jeśli będzie takie zapotrzebowanie w naszym środowisku szkolnym.
Liczba uczniów w grupie Do 8. uczniów w grupie warsztatowej.

Metody pracy:
Metody warsztatowe, z uwzględnieniem aktywności własnej uczniów: zabawy psychologiczne, rundka, praca indywidualna, praca w podgrupach, rysunek, pantomima, burza mózgów.
Prowadzący zajęcia:
Zajęcia będą prowadzone przez psychologa szkolnego- Joannę Meres- Soblik oraz pedagoga szkolnego- Agnieszkę Sosnowską.
Chętnych informujemy, że zapisów dokonywać można w godzinach pracy psychologa i pedagoga podanych na stronie internetowej, w zakładce psycholog i pedagog szkolny, w pokoju 224 lub 225, II piętro. Terminy zajęć są do uzgodnienia z grupą chętnych uczniów.
Psycholog szkolny 2019-09-08 23:43
PSYCHOLOG
mgr Joanna Meres-Soblik
Udziela konsultacji indywidualnych i pomocy psychologicznej uczniom, w problemach osobistych, w trudnych sytuacjach życiowych, w problemach szkolnych i rodzinnych.
Konsultacje w zakresie poznania siebie, swoich uzdolnień, potencjału intelektualnego czy osobowości.
Konsultacje dla rodziców.
Ustalenie terminu wizyty - osobiście, gabinet psychologa – II piętro pok.224 lub telefonicznie: 77 4021942 wew. 19

GODZINY PRACY
W ROKU SZKOLNYM 2019/20