Gazeta ZSO nr II w Opolu

Numer 4/2017


Wycieczka wcale nie pod zdechłym psem…


Dnia 18 kwietnia klasy pierwsze o profilu humanistycznym z naszego liceum pojechały na wycieczkę do Wrocławia, głównie po to aby obejrzeć spektakl pt. „Bar pod zdechłym psem” na podstawie tekstów Władysława Broniewskiego w reżyserii Cezarego Morawskiego wystawiany w Teatrze Polskim.
Jest to historia poety zmagającego się z własnymi słabościami, również z chorobą alkoholową. W rolę borykającego się z samotnością i cierpieniem artysty wcielił się Dariusz Bereski. Muzykę skomponował Włodzimierz Nahorny.
Widzowie mogli posłuchać rozterek artysty o mocy i niemocy twórczej, zawieszeniu między miłością i jej brakiem, a co niektórzy mieli czynny udział w przedstawieniu. Karolina Kapula, uczennica klasy 1B została poproszona do tańca i nie mogła odmówić takiej wspaniałej propozycji. Spektakl choć krótki zachwyca. Wspaniale odegrana rola, poruszający i absorbujący monodram.
Nasi uczniowie dodatkowo mogą czuć się dumni z zobaczenia tego spektaklu, gdyż brał w nim udział absolwent naszej szkoły Michał Hadasik. Podczas spektaklu zachwycał grą na fortepianie, a po występie przedstawił dwójkowiczów Dariuszowi Beresce, który udzielił konkretnych rad i wskazówek jak zostać aktorem.
-Oprócz wizyty w teatrze mieliśmy okazję pozachwycać się piękną architekturą wrocławską, która łączy nowoczesne budynki i stare kamienice, całość zapiera dech w piersiach. Oczywiście korzystaliśmy z innych uroków Wrocławia i wszyscy wrócili cali szczęśliwi i zdrowi. Tak więc wycieczkę można uznać za udaną – stwierdziła Julia Żak z klasy IC. Wyjazd był tym bardziej owocny, że klasa IB wygospodarowała nieco czasu aby odwiedzić Uniwersytet Ekonomiczny gdzie pani Katarzyna Wołowiec, specjalista ds. komunikacji z Biura Promocji oraz studenci z samorządu studenckiego zapoznali uczniów z uczelnią, z ofertą edukacyjną, a także zaprosili na spacer po kampusie akademickim.


adres: PLO nr II
ul. Pułaskiego 3
45-048 Opole
tel. 077 45 422 86
fax 077 02 18 87
e-mail:
bez.tytulu@o2.pl
DTP
Łukasz Podstawa, Jakub Kaziszyn, Bartosz Rosiak, Mateusz Hurnik
Opiekun
mgr Lucyna Rudnik
Zespół redakcyjny
Patrycja Węgrzynowska, Aleksandra Grodzicka, Joanna Langer, Karolina Kapula, Franek Posacki, Paweł Moroz, Kamil Niesłony, Olga Porczyńska, Jula Żak