Gazeta ZSO nr II w Opolu

Numer 4/2017


Wycieczka wcale nie pod zdechłym psem…


Dnia 18 kwietnia klasy pierwsze o profilu humanistycznym z naszego liceum pojechały na wycieczkę do Wrocławia, głównie po to aby obejrzeć spektakl pt. „Bar pod zdechłym psem” na podstawie tekstów Władysława Broniewskiego w reżyserii Cezarego Morawskiego wystawiany w Teatrze Polskim.
Jest to historia poety zmagającego się z własnymi słabościami, również z chorobą alkoholową. W rolę borykającego się z samotnością i cierpieniem artysty wcielił się Dariusz Bereski. Muzykę skomponował Włodzimierz Nahorny.
Widzowie mogli posłuchać rozterek artysty o mocy i niemocy twórczej, zawieszeniu między miłością i jej brakiem, a co niektórzy mieli czynny udział w przedstawieniu. Karolina Kapula, uczennica klasy 1B została poproszona do tańca i nie mogła odmówić takiej wspaniałej propozycji. Spektakl choć krótki zachwyca. Wspaniale odegrana rola, poruszający i absorbujący monodram.
Nasi uczniowie dodatkowo mogą czuć się dumni z zobaczenia tego spektaklu, gdyż brał w nim udział absolwent naszej szkoły Michał Hadasik. Podczas spektaklu zachwycał grą na fortepianie, a po występie przedstawił dwójkowiczów Dariuszowi Beresce, który udzielił konkretnych rad i wskazówek jak zostać aktorem.
-Oprócz wizyty w teatrze mieliśmy okazję pozachwycać się piękną architekturą wrocławską, która łączy nowoczesne budynki i stare kamienice, całość zapiera dech w piersiach. Oczywiście korzystaliśmy z innych uroków Wrocławia i wszyscy wrócili cali szczęśliwi i zdrowi. Tak więc wycieczkę można uznać za udaną – stwierdziła Julia Żak z klasy IC. Wyjazd był tym bardziej owocny, że klasa IB wygospodarowała nieco czasu aby odwiedzić Uniwersytet Ekonomiczny gdzie pani Katarzyna Wołowiec, specjalista ds. komunikacji z Biura Promocji oraz studenci z samorządu studenckiego zapoznali uczniów z uczelnią, z ofertą edukacyjną, a także zaprosili na spacer po kampusie akademickim.


adres: PLO nr II
ul. Pułaskiego 3
45-048 Opole
tel. 077 45 422 86
fax 077 02 18 87
e-mail:
bez.tytulu@o2.pl
DTP
Mateusz Hurnik
Opiekun
mgr Lucyna Rudnik
Zdjęcia
Blanka Śmieja, Łukasz Podstawa, Jan Mika
Zespół redakcyjny
Martyna Czapla, Martyna Krawczyk, Magdalena Ochota, Karolina Mazur, Kacper Zelkowier Jula Żak