Gazeta ZSO nr II w Opolu

Numer 4/2017


Warszawska nauka przedsiębiorczości


Święto Kobiet, 8 marca, nasza klasa razem z zaproszonymi uczniami z IH, Ii oraz gimnazjalistami z 3b spędziła w Warszawie. Świateczne było od samego początku bo pomknęlismy do stolicy pendolino, dzięki czemu błyskawicznie dotarliśmy do naszego pierwszego punktu docelowego. Było nim Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka. Tam mieliśmy okazję zapoznać się z rozwojem pieniądza na przestrzeni wieków oraz poznaliśmy wiele ciekawych okoliczności a wszystko w niezwykle interesujący sposób, najczęściej multimedialny bądź przez inscenizacje albo ekspozycje autentyczych eksponatów. Odwiedzenie tego miejsca było naprawdę wspaniałą lekcją historii.
Następnie spacerkiem przez Krakowskie Przedmieście i Nowy Swiat doszliśmy do budynku Giełdy Papierów Wartościowych. W tym wyjątkowym miejscu dowiedzieliśmy się czym tak właściwie jest giełda i co się tu dzieje. Na parkiecie mieliśmy też możliwość obserwować jak zmieniają się notowania spółek giełdowych. Pobyt tam był dla nas niezwykle pasjonujący.
Podsumowując wycieczka bardzo poszerzyła naszą wiedzę z zakresu ekonomii oraz pokazała nam jak fascynujący jest jej świat


adres: PLO nr II
ul. Pułaskiego 3
45-048 Opole
tel. 077 45 422 86
fax 077 02 18 87
e-mail:
bez.tytulu@o2.pl
DTP
Mateusz Hurnik
Opiekun
mgr Lucyna Rudnik
Zdjęcia
Blanka Śmieja, Łukasz Podstawa, Jan Mika
Zespół redakcyjny
Martyna Czapla, Martyna Krawczyk, Magdalena Ochota, Karolina Mazur, Kacper Zelkowier Jula Żak