Gazeta ZSO nr II w Opolu

Numer 4/2017


Dwójka charytatywnie


Koncert Charytatywny “Dwójka Dzieciom” (już XI!) cieszył się w tym roku wyjątkowym powodzeniem. Pierwszy raz Szkoła pomagała fundacji Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu i jak zwykle współpracowała z niezawodną galerią Biały Kruk. Motywem przewodnim koncertu był świat bajek Disney’a. Goście mieli okazję wraz z pociechami usłyszeć i zaśpiewać najpiękniejsze piosenki z kultowych animacji; niejeden brzdąc poczuł się jak Pocahontas, Król Lew, Mała Syrenka, Aladyn lub inny bohater z dwudziestu zaprezentowanych brawurowo utworów. Baśniowa scenografia (przygotowana również przez naszych uczniów) już od wejścia do filharmonii wprowadzała w bajkowy świat. Obok filmowych księżniczek pojawiła się także obecna Miss Polski – absolwentka naszego liceum Kamila Świerc. Rodzinna atmosfera, niezwykłe występy budziły wzruszenie i radość. Pieniądze zebrane podczas licytacji dzieł sztuki (m.in. obrazów pana Edwarda Sytego, Andrzeja Biernackiego, Andrzeja Sznejweisa oraz pani Anny Marii Rogowskiej) i kiermaszu (który zorganizowała klasa II H) zostały przeznaczone właśnie dla podopiecznych hospicjum. Tegoroczną nowością było zaangażowanie studentów z Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Naszą inicjatywę wsparło sporo opolskich firm. Cieszy nas także udział wielu młodych muzyków z innych szkół.
Koncert pod wieloma względami był niepowtarzalny: 484 bilety zostały wykupione dużo wcześniej – więc wszystkie miejsca były zajęte. Sprzedaliśmy ponad 700 firmowych słodyczy – nasz rogalik konopnicjański zwany “Dwójką” okazał się prawdziwym przebojem. Nigdy jeszcze na kiermaszu nie można było kupić drzewek – bzu, jarzębiny, rajskiej jabłoni – ta propozycja naturalnie wpisuje się w wiosenny czas naszego spotkania. W koncercie wzięli udział gimnazjaliści, licealiści i absolwenci – znów byliśmy razem grając, śpiewając, tańcząc, żonglując w imię szczytnego celu. Koncert i imprezy towarzyszące zostały przygotowane przez ponad 150 osób (w tym 98 artystów) i niezastąpioną panią Joannę Jabłońską. W sposób szczególny należy podkreślić wysiłek uczniów i absolwentów ZSO Nr II w Opolu włożony w przygotowanie koncertu. Łukasz Ciesiołkiewicz i Zuzanna Serafin odpowiedzialni za aranże i prowadzenie sekcji instrumentalnych. Maria Tarsa główna pianistka koncertu, Julia Mazurek, która kierowała sekcją logistyczną wydarzenia i pozyskiwała dzieła do licytacji i produkty na kiermasz. Patrycja Filip scenograf wydarzenia; piękno etiud scenograficznych wykonanych przez Patrycję i studentów instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego zachwycało przybyłych w każdym zakątku filharmonii. Jakub Urbanek, Paweł Kubacki to graficy, projektanci wizerunku koncertu, którzy okazali się być agentami od zadań specjalnych oraz Jonasz Mularz, filmowiec i fotograf. Zgodnie z tradycją na początku i końcu koncertu wylicytowano ceramiczne anioły (dzieło pani Joanny Rabaszowskiej-Grzyb), które jak dobre duchy wspierały nas i w tym roku. Koncert “Dwójka Dzieciom” to przede wszystkim spotkanie ludzi dobrej woli, którym na codzień przyświecają słowa: “zaraz dzień, jeszcze jeden, zrób co możesz”.


adres: PLO nr II
ul. Pułaskiego 3
45-048 Opole
tel. 077 45 422 86
fax 077 02 18 87
e-mail:
bez.tytulu@o2.pl
DTP
Łukasz Podstawa, Jakub Kaziszyn, Bartosz Rosiak, Mateusz Hurnik
Opiekun
mgr Lucyna Rudnik
Zespół redakcyjny
Patrycja Węgrzynowska, Aleksandra Grodzicka, Joanna Langer, Karolina Kapula, Franek Posacki, Paweł Moroz, Kamil Niesłony, Olga Porczyńska, Jula Żak