Gazeta ZSO nr II w Opolu

Numer 4/2017


IB Pro Publico Bono


W piątek 20. kwietnia uczniowie z klasy IB zamiast na lekcje poszli na cały dzień do wybranych przez siebie firm i instytucji na jednodniową praktykę.Wizyta w miejscu pracy odbyła się w ramach najlepszej Inicjatywy Obywatelskiej Pro Publico Bono w kategorii Inicjatywy Edukacyjne jakim jest ogólnopolski program Dzień przedsiębiorczości organizowany przez Młodzieżową Fundację Przedsiębiorczości.
Uczniowe uważają że poprzez udział w programie mieli możliwość zweryfikowania planów edukacyjnych i swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie. – Zdobyliśmy informacje o wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu – uważają. Dzień przedsiębiorczości to także okazja zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą. W piątek 20. kwietnia uczniowie z klasy IB zamiast na lekcje poszli na cały dzień do wybranych przez siebie firm i instytucji na jednodniową praktykę.Wizyta w miejscu pracy odbyła się w ramach najlepszej Inicjatywy Obywatelskiej Pro Publico Bono w kategorii Inicjatywy Edukacyjne jakim jest ogólnopolski program Dzień przedsiębiorczości organizowany przez Młodzieżową Fundację Przedsiębiorczości.
Uczniowe uważają że poprzez udział w programie mieli możliwość zweryfikowania planów edukacyjnych i swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie. – Zdobyliśmy informacje o wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu – uważają. Dzień przedsiębiorczości to także okazja zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.


adres: PLO nr II
ul. Pułaskiego 3
45-048 Opole
tel. 077 45 422 86
fax 077 02 18 87
e-mail:
bez.tytulu@o2.pl
DTP
Mateusz Hurnik
Opiekun
mgr Lucyna Rudnik
Zdjęcia
Blanka Śmieja, Łukasz Podstawa, Jan Mika
Zespół redakcyjny
Martyna Czapla, Martyna Krawczyk, Magdalena Ochota, Karolina Mazur, Kacper Zelkowier Jula Żak