PLO II - Logo szkołyPLO II - Logo szkoły 2
 
Materiały edukacyjne 2019-04-30 13:14
Materiały edukacyjne przygotowane przez naszych uczniów do konkursu "W świecie finansów". [ » Miłej lektury ]
Podsumowanie VIII konkursu "W Świecie Finansów" 2019-04-04 16:53
Za nami finał ósmego wojewódzkiego konkursu pt. „W świecie finansów”. 21 marca br. w Szarej Willi w Opolu 36 uczniów zmierzyło się z niełatwym testem z dziedziny finansów. Zwycięzcą został Wojciech Burda z PG 9 w Opolu, na drugim miejscu uplasował się Marek Kossakowski z PG 9 w Opolu a trzecie miejsce należało do Kamila Stankiewicza z PG 10 w Opolu. Zwycięzca uzyskał 38,5 pkt, 34,5 pkt to wynik drugiej osoby, a 28,5 pkt miał uczeń z trzeciego miejsca. Opiekunem Michała i Marka jest p. Arkadiusz Wickiewicz, Kamila – p. Małgorzata Kaleta. Wojciech otrzymał wysokiej jakości laptop marki Asus, Marek dostał tablet Huawei, a Kamil - słuchawki nauszne Pioneer. Wszyscy uczestnicy finału (laureaci z miejsc 1-3, szkoły laureatów i opiekunowie laureatów oraz finaliści, szkoły finalistów i nauczyciele-opiekunowie finalistów) otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki i gadżety WSZiA w Opolu oraz bony do Empiku. Dodatkowo laureaci (miejsca 1-3) otrzymali książki z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników finału był godzinny pobyt na kręgielni w dniu rozgrywek. Nagrodę ufundowaną przez managera Szarej Willi, voucher na kręgle, otrzymały dodatkowo osoby z miejsc 8-10. W dniu rozgrywek została także rozstrzygnięta kategoria „Szkoła z najwyższym wskaźnikiem przedsiębiorczości”, w której liczyła się lokalizacja, liczba uczniów, którzy przystąpili do etapu szkolnego do liczby uczniów w szkole i wyniki uczniów zakwalifikowanych do finału konkursu. Zestaw książek z tematyki ekonomicznej oraz gra edukacyjna powędrowały do Szkoły Podstawowej nr 3 w Ozimku. W organizacji konkursu, jak co roku, pomagali uczniowie opolskiej Dwójki, pasjonaci ekonomii i szeroko rozumianej przedsiębiorczości.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, trzecioklasistom z gimnazjów oraz ósmoklasistom ze szkół podstawowych życzymy powodzenia na egzaminie i zapraszamy do Dwójki, a pozostałych zapraszamy za rok do udziału w dziewiątej już edycji naszego konkursu.

Galeria:
Zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego 2019-03-07 10:56
Do etapu wojewódzkiego konkursu „W świecie finansów VIII” zostaje zakwalifikowanych 35 uczniów, którzy uzyskali kolejno najwyższą liczbę punktów.
[ » Lista zakwalifikowanych ]
VIII Konkurs "W Świecie Finansów" 2019-01-18 10:23
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do udziału w VIII edycji wojewódzkiego konkursu z tematyki finansowej pt. "W świecie finansów".
Jak co roku do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe, wartość nagród przekracza 11000 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 15.02.br, regulamin, pismo przewodnie, formularz zgłoszenia i zalecana literatura znajdują się na stronie konkursu.
[ » Zaproszenie do konkursu ]
[ » Regulamin ]
[ » Formularz zgłoszenia ]
[ » Zakres tematyczny ]
Finał wojewódzkiego konkursu "Ekonomiczny classROOM" 2018-11-26 16:07
W dniu 14.11.br w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu (pokoju zagadek) oraz sali ZSO II w Opolu odbył się finał wojewódzkiego konkursu dla klas gimnazjalnych oraz klas 7 i 8 szkół podstawowych. W finale wzięły udział następujące zespoły:
 1. Inwestorzy no.1 z PSP 1 w Opolu (opiekun p. A. Wickiewicz)
 2. Szczęściarze z PSP w Turawie (opiekun p. J. Ilnicka)
 3. Wilki z Ozimskiej z PLO VIII w Opolu (opiekun p. M. Czuczwara)
 4. Myśliciele z 33 z PSP 33 w Opolu (opiekun p. K. Sawulska)
 5. Orlęta z PSP 1 w Brzegu (opiekun p. J. Kopij)
 6. Piąteczki z PSP 5 w Opolu (opiekun p. K. Warszawska)
W finale pokój zagadek został zaaranżowany na mieszkanie bohatera powieści Charlesa Dickensa „Opowieść wigilijna”. Zadaniem grupy wewnątrz escape room było znalezienie skarbów, które bohater powieści, Ebenezer Scroog, gromadził przez lata (sztabki złota i złote monety), co udało się wszystkim drużynom. Grupy musiały również odnaleźć klucze do szafek z pytaniami ekonomicznymi, na które musieli odpowiedzieć. Zespoły poza escpae room dzielnie wspierały kolegów i koleżanki znajdujących się wewnątrz w rozwiązywaniu zagadek dzięki kontaktowi poprzez zainstalowaną kamerę i krótkofalówki.
W klasyfikacji końcowej pod uwagę brany był czas wyjścia z pokoju zagadek, liczba prawidłowych odpowiedzi na pytania ekonomiczne oraz liczba wykorzystanych podpowiedzi.
„Szczęściarze” z PSP w Turawie okazali się być prawdziwymi szczęściarzami, gdyż to oni wygrali I edycję naszego konkursu. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy, voucher do biura podróży na wycieczkę na kwotę 2000 zł, książki i vouchery do kina. II miejsce zajął zespół Myśliciele z 33, a III miejsce przypadło Wilkom z Ozimskiej. Zespoły z miejsc II i III otrzymały również książki, vouchery do biura podróży na kwotę 1500 zł i 1000 zł , książki oraz vouchery do kina. Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejno zespoły Piąteczki, Inwestorzy no.1 i Orlęta, które w nagrodę otrzymały pamiątkowe dyplomy, nagrody książkowe i vouchery do kina.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego. W dniu finału trzy drużyny udały się na warsztaty „Chłopska szkoła biznesu”, które odbyły się w Centrum Nauka Biznes Politechniki Opolskiej. Wszystkie drużyny miały również w dniu rozgrywek zapewniony posiłek.
Organizacja konkursu nie byłaby możliwa bez zaangażowania uczniów opolskiej „Dwójki”, pasjonatów ekonomii i przedsiębiorczości, którzy wykazali się dobrą organizacja pracy, zaangażowaniem i pełnym profesjonalizmem.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zachęcamy do udziału w projekcie „W świecie finansów VIII” (ruszy wiosną 2019r.), trzecioklasistom z gimnazjów i ósmoklasistom ze szkół podstawowych życzymy powodzenia na egzaminach i zapraszamy do Dwójki, a pozostałych zapraszamy za rok do udziału w drugiej już edycji naszego konkursu.
Projekt realizowany jest z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.
Ewa Michalska
Galeria:
Podsumowanie VII konkursu "W Świecie Finansów" 2018-03-28 13:30
Za nami finał siódmego wojewódzkiego konkursu pt. „W świecie finansów”. 21 marca br. w Szarej Willi w Opolu 35 uczniów klas szkół podstawowych i gimnazjalnych (spośród 265 startujących w etapie szkolnym z 12 szkół ) zmierzyło się z niełatwym testem z dziedziny finansów, ekonomii i przedsiębiorczości. Zwycięzcą został Michał Wachnicki z PG 9 w Opolu, na drugim miejscu uplasował się Jan Maryniak z PG 5 (PLO VIII) w Opolu, a trzecie miejsce należało do Agnieszki Dudek z PSP 5 w Opolu. Opiekunami laureatów są kolejno: p. Arkadiusz Wickiewicz, p. Małgorzata Czuczwara, p. Grzegorz Bortnik. Tradycyjnie zwycięzca otrzymał wysokiej jakości laptop, laureat II miejsca - tablet, zaś laureatka z III miejsca - słuchawki nauszne. Opiekunowie i szkoły otrzymali bony do Empiku. Na kolejnych miejscach uplasowali się: IV m: Michał Łazarczyk (PSP 8 Brzeg, opiekun p. Katarzyna Wolak), V m: Kamil Blaszczyk (PSP Luboszyce, opiekun p. Teresa Hajzer), VI m: Kamil Stankiewicz (PG 10 Opole, opiekun p. Karina Sawulska) VII m: Liwia Eliasz (PG 10 Opole, opiekun p. Karina Sawulska),VIII m: Mateusz Heretyk( PG 10 Opole, opiekun p. Karina Sawulska), IX m: Aleksandra Śmiałek (PG 10 Opole, opiekun Małgorzata Kaleta), X m:Piotr Czech ( PG 10 Opole, opiekun p. Justyna Klink - Jelito). Uczniowie z miejsc 4-10 zostali uhonorowani bonami do Empiku lub nagrodami – wejście na kręgielnię w Szarej Willi (nagroda ufundowana przez managera Szarej Willi) lub pen-drive.
Wszyscy uczestnicy finału - laureaci i finaliści, a także ich opiekunowie, otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki WSZiA w Opolu. Dodatkowo laureaci (miejsca 1-3) otrzymali książki z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników finału był godzinny pobyt na kręgielni w dniu rozgrywek. W dniu finału została także rozstrzygnięta kategoria „Szkoła z najwyższym wskaźnikiem przedsiębiorczości”, w której liczyła się lokalizacja, liczba uczniów, którzy przystąpili do etapu szkolnego do liczby uczniów w szkole i wyniki uczniów zakwalifikowanych do finału konkursu. Zestaw książek z tematyki ekonomicznej powędrował do PSP w Luboszycach. W organizacji konkursu, jak co roku, pomagali uczniowie opolskiej Dwójki, pasjonaci ekonomii i szeroko rozumianej przedsiębiorczości.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, trzecioklasistom życzymy powodzenia na egzaminie gimnazjalnym i zapraszamy do Dwójki, a pozostałych zapraszamy za rok do udziału w ósmej już edycji naszego konkursu.

Galeria:
Zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego 2018-03-07 10:45
Do etapu wojewódzkiego konkursu „W świecie finansów VII” zostaje zakwalifikowanych 38 uczniów, którzy uzyskali kolejno najwyższą liczbę punktów (zgodnie z Regulaminem do II etapu zakwalifikowanych zostaje 35 uczniów, a w przypadku równej liczby punktów uzyskanych przez zawodników w eliminacjach szkolnych o zakwalifikowaniu do eliminacji wojewódzkich decyduje większa liczba punktów zdobyta za rozwiązanie zadań testowych z grupy zadań wyżej punktowanych. W przypadku, gdy minimalna liczba punktów uprawniająca do zakwalifikowania się do eliminacji wojewódzkich przyznana została więcej niż jednej osobie, wszyscy ci zawodnicy przechodzą do kolejnego szczebla eliminacji.)
[ » Lista zakwalifikowanych ]
VII Konkurs "W Świecie Finansów" 2018-02-01 21:24
Zapraszamy uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do udziału w VII edycji wojewódzkiego konkursu z tematyki finansowej pt. "W świecie finansów".
Jak co roku do wygrania są atrakcyjne nagrody rzeczowe, wartość nagród przekracza 8000 zł. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 16.02.br, regulamin, pismo przewodnie, formularz zgłoszenia i zalecana literatura znajdują się na stronie konkursu.
[ » Pismo przewodnie ]
[ » Regulamin ]
[ » Formularz zgłoszenia ]
[ » Literatura ] [ » Pytania z wcześniejszych edycji ]
Podsumowanie VI konkursu "W Świecie Finansów" 2017-04-28 09:45
Finał szóstego wojewódzkiego konkursu dla gimnazjalistów pt. „W świecie finansów” przeszedł do historii. 21 marca br. w Szarej Willi w Opolu 37 gimnazjalistów (spośród 418 startujących w etapie szkolnym z 14 szkół ) zmierzyło się z niełatwym testem z dziedziny finansów. Zwycięzcą została Agata Książek z PG 9 w Opolu, na drugim miejscu uplasował się Dawid Matuszok z PG w Turawie, a trzecie miejsce należało do Kamila Stankiewicza z PG 10 w Opolu. Zwyciężczyni uzyskała 30 pkt, 23 pkt to wynik drugiej osoby, a 22.5 pkt miał uczeń z trzeciego miejsca. Opiekunem Agaty jest p. Arkadiusz Wickiewicz, Dawida – p. Jolanta Ilnicka, zaś Kamila - p. Karina Sawulska. Agata otrzymała wysokiej jakości laptop marki Acer, Dawid dostał tablet Lenovo, a Kamil - słuchawki nauszne Pioneer. Opiekunowie i szkoły otrzymali bony do empiku. Wszyscy pozostali uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki i gadżety WSZiA w Opolu oraz książki LO2 w Opolu. Dodatkowo laureaci (miejsca 1-3) otrzymali książki z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników finału był godzinny pobyt na kręgielni w dniu rozgrywek. Nagrodę ufundowaną przez managera Szarej Willi, voucher na kręgle, otrzymali Cezary Rogowski z Gimnazjum Nr 1 w Ozimku i Michał Wachnicki z PG 9 w Opolu (odpowiednio IV i V miejsce w konkursie). Ich opiekunowie: p. Barbara Russak i p. Arkadiusz Wickiewicz, otrzymali książki ekonomiczne. Komisja wojewódzka przyznała także nagrodę książkową dla Michała Jendruscha z PG w Zdzieszowicach (opiekun p. Justyna Klink – Jelito) za najlepiej rozwiązane zadanie obliczeniowe. W dniu rozgrywek została także rozstrzygnięta kategoria „Szkoła z najwyższym wskaźnikiem przedsiębiorczości”, w której liczyła się lokalizacja, liczba uczniów, którzy przystąpili do etapu szkolnego do liczby uczniów w szkole i wyniki uczniów zakwalifikowanych do finału konkursu. Zestaw książek z tematyki ekonomicznej powędrował do PG w Turawie. W organizacji konkursu, jak co roku, pomagali uczniowie opolskiej Dwójki, pasjonaci ekonomii i szeroko rozumianej przedsiębiorczości. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, trzecioklasistom życzymy powodzenia na egzaminie gimnazjalnym i zapraszamy do Dwójki, a pozostałych zapraszamy za rok do udziału w siódmej już edycji naszego konkursu.

Galeria:
     
Zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego 2017-03-07 09:39
Do etapu wojewódzkiego konkursu „W świecie finansów VI” zostaje zakwalifikowanych 38 uczniów, którzy uzyskali kolejno najwyższą liczbę punktów (zgodnie z Regulaminem do II etapu zakwalifikowanych zostaje 35 uczniów, a w przypadku równej liczby punktów uzyskanych przez zawodników w eliminacjach szkolnych o zakwalifikowaniu do eliminacji wojewódzkich decyduje większa liczba punktów zdobyta za rozwiązanie zadań testowych z grupy zadań wyżej punktowanych. W przypadku, gdy minimalna liczba punktów uprawniająca do zakwalifikowania się do eliminacji wojewódzkich przyznana została więcej niż jednej osobie, wszyscy ci zawodnicy przechodzą do kolejnego szczebla eliminacji.)
[ » Lista zakwalifikowanych ]
VI Konkurs "W Świecie Finansów" 2017-01-31 09:47
Szanowni Państwo,
z wielką przyjemnością pragnę zaprosić uczniów Państwa Szkoły do udziału w szóstej edycji wojewódzkiego konkursu dla gimnazjalistów pod tytułem „W świecie finansów”. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu i dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego. Partnerem projektu w tegorocznej edycji jest WSZiA w Opolu oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego.
[ » Pismo przewodnie ]
[ » Regulamin ]
[ » Formularz zgłoszenia ]
Podsumowanie V Konkursu w Świecie Finansów 2016-04-07 17:59
Za nami finał piątego wojewódzkiego konkursu dla gimnazjalistów pt. W świecie finansów”. Finał odbył się 21 marca br. w Szarej Willi w Opolu. Do etapu szkolnego w bieżącej edycji przystąpiło aż 321 uczniów z 12 szkół gimnazjalnych województwa opolskiego. Do etapu finałowego zakwalifikowano 35 uczniów, przystąpiło 30. Zwycięzcą została Agata Książek z PG 9 w Opolu, na drugim miejscu uplasował się jej kolega ze szkoły, Michał Tratkiewicz. Trzecie miejsce należało do Jakuba Szpytko z PG 10 w Opolu. Zwyciężczyni uzyskała 33 pkt, 27 pkt to wynik drugiej osoby, a 23,5 pkt miał uczeń z trzeciego miejsca. Opiekunem uczniów z miejsca 1 i 2 jest p. Arkadiusz Wickiewicz, a z miejsca3-p.Karina Sawulska. Agata otrzymała wysokiej jakości laptop marki Dell, Michał dostał tablet Samsung Galaxy Tab 4, a Jakub - słuchawki nauszne Creative. Opiekunowie i szkoły otrzymali bony do empiku. Wszyscy pozostali uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki i gadżety WSZiA w Opolu oraz książki LO2 w Opolu. Dodatkowo opiekunowie laureatów otrzymali książki z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników finału był godzinny pobyt na kręgielni w dniu rozgrywek. W dniu rozgrywek została także rozstrzygnięta kategoria „Szkoła z najwyższym wskaźnikiem przedsiębiorczości”, w której liczyła się lokalizacja, liczba uczniów, którzy przystąpili do etapu szkolnego do liczby uczniów w szkole i wyniki uczniów zakwalifikowanych do finału konkursu. Zestaw książek z tematyki ekonomicznej powędrował do PG w Komprachciach. W organizacji konkursu, jak co roku, pomagali uczniowie opolskiej Dwójki, pasjonaci ekonomii i szeroko rozumianej przedsiębiorczości.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, trzecioklasistom życzymy powodzenia na egzaminie gimnazjalnym i zapraszamy do Dwójki, a pozostałych zapraszamy za rok do udziału w szóstej już edycji naszego konkursu.

Galeria:
Zakwalifikowani do etapu wojewódzkiego 2016-03-08 15:06
Do etapu wojewódzkiego konkursu zostaje zakwalifikowanych 33 uczniów, którzy uzyskali kolejno najwyższą liczbę punktów (zgodnie z Regulaminem w przypadku równej liczby punktów uzyskanych przez zawodników w eliminacjach szkolnych o zakwalifikowaniu do eliminacji wojewódzkich decyduje większa liczba punktów zdobyta za rozwiązanie zadań testowych z grupy zadań wyżej punktowanych. W przypadku, gdy minimalna liczba punktów uprawniająca do zakwalifikowania się do eliminacji wojewódzkich przyznana została więcej niż jednej osobie, wszyscy ci zawodnicy przechodzą do kolejnego szczebla eliminacji.)
Lp.Imię i nazwisko uczniaIlość punktówNazwa szkoły
1Michał Doros38PG Dwujęzyczne Strzelce Opolskie
2Agata Książek35,5PG 9 Opole
3Hieronim Daniel31,5PG Dwujęzyczne Strzelce Opolskie
4Karolina Sdzuj30,5PG 10 Opole
5Michał Tratkiewicz30PG 9 Opole
6Marta Sowa29 ( w tym trudne 22)PG 9 Opole
7Oskar Werner 29 ( w tym trudne 17,5)PG 10 Opole
8Anna Angerman28,5 (w tym trudne 16)PG 10 Opole
9Marek Musialik28,5( w tym trudne 15)PG Dwujęzyczne Strzelce Opolskie
10Federica Kurbel27,5PG 10 Opole
11Natalia Górnikowska24,5PG 5 Opole
12Pascal Schreiber24PG 9 Opole
13Katarzyna Tabiś23,5 PG 5 Opole
14Tomasz Drymluch23PG 10 Opole
15Jakub Szpytko21,5 ( w tym trudne 10,5)PG 10 Opole
16Karolina Modrzejewska21,5 ( w tym trudne 9,5)PG 10 Opole
17Wiktoria Bogacka21 PG 5 Opole
18Ewa Filipkowska20,5 ( w tym trudne 13)PG 9 Opole
19Pascal Garack20,5( w tym trudne 8)PG 9 Opole
20Igor Madej 20PG 7 Opole
21Zuzanna Orzęcka18,5PG 9 Opole
22Olga Porczyńska18PG 10 Opole
23Izabela Bacławska17,5 ( w tym trudne 11,5)PG 10 Opole
24Jakub Gonsior17,5 ( w tym trudne 10)PG 7 Opole
25Tobiasz Świtała17,5 ( w tym trudne 10)PG 10 Opole
26Łukasz Sochacki17,5 ( w tym trudne 5)PG 9 Opole
27Monika Kluczny17( w tym trudne 13,5)PG Komprachcice
28Wiktoria Szymon17 ( w tym trudne 8)PG Turawa
29Bartosz Rosiak16,5PG 10 Opole
30Aleksandra Stroka16 ( w tym trudne 8,5)PG Zdzieszowice
31Mateusz Łapot16 ( w tym trudne 8,5)GZS Gimnazjum nr 1 w Ozimku
32Julia Papierz16 ( w tym trudne 8,5)PG 10 Opole
33Zofia Strzyż16 ( w tym trudne 8,5)PG 10 Opole
W przypadku, jeśli z danej szkoły żaden uczeń nie osiągnął progu kwalifikującego do etapu wojewódzkiego, nauczyciel z tej szkoły ma prawo wytypować jednego ucznia, który weźmie udział w zmaganiach wojewódzkich. Dane ucznia muszą być podane organizatorowi konkursu telefonicznie nr tel.885 276 380, poprzez e-mail na adres emichal1@poczta.onet.pl, fax nr 77 4021887 lub osobiście w ciągu dwóch dni od ogłoszenia wyników, tj. do dnia 09.03.2016r. (włącznie).
Dokumenty 2016-02-24 09:04
V Konkurs "W Świecie Finansów" 2016-02-17 11:24
Szanowni Państwo
Z wielką przyjemnością pragnę Państwa zaprosić do udziału w V edycji wojewódzkiego konkursu dla gimnazjalistów pt. W świecie finansów.Jak co roku do wygrania są atrakcyjne nagrody dla uczniów, nauczycieli i szkół (wartość nagród przekracza 7000 zł, a nagrodą główną dla zwycięzcy jest laptop o wartości 2500 zł). W tym roku idąc w stronę oczekiwań nauczycieli zostały wprowadzone 3 zmiany:
 1. Po zgłoszeniu szkoły do udziału w konkursie otrzymacie Państwo testy w ilości odpowiadającej liczbie zgłoszonych uczniów pocztą, a nie, tak jak do tej pory, elektronicznie. Dzięki temu nie będziecie Państwo musieli poświęcać swojego czasu na wydrukowanie i powielenie testów.
 2. W przypadku, gdy żaden uczeń nie zakwalifikuje się do etapu wojewódzkiego konkursu, macie Państwo prawo wytypować jednego ucznia, który weźmie udział w zmaganiach wojewódzkich. Sami Państwo podejmujecie decyzję, kto to będzie. Dane ucznia muszą być podane organizatorowi konkursu telefonicznie, poprzez e-mail, fax lub osobiście w ciągu dwóch dni od ogłoszenia wyników.
 3. Przewidziano nagrodę specjalną (zestaw książek z tematyki ekonomicznej) dla szkoły z gminy wiejskiej, która uzyska najwyższy wskaźnik przedsiębiorczości (WP), obliczany ze wzoru:
  WP= 0.6x(liczba uczniów danego gimnazjum, którzy wystartowali w etapie szkolnym konkursu/liczba wszystkich uczniów z tego gimnazjum)+0.4x(suma punktów uzyskanych na finale przez uczniów danego gimnazjum/liczba uczestników finału z danej szkoły).
Zachęcam do zapoznania się z listem p.dyrektora, regulaminem, zakresem tematycznym oraz literaturą.Czekam na Państwa zgłoszenia do 23 lutego br. W razie pytań i wątpliwości służę pomocą.
[ » Pismo przewodnie ]
[ » Regulamin ]
[ » Formularz zgłoszenia ]
[ » Zakres tematyczny ]
[ » Literatura ]
Z wyrazami szacunku
mgr inż. Ewa Michalska
koordynator konkursu
Podsumowanie IV Konkursu w Świecie Finansów 2015-04-03 08:19
Za nami finał czwartego wojewódzkiego konkursu dla gimnazjalistów pt. W świecie finansów. Finał odbył się 20 marca br. w Szarej Willi w Opolu. Do etapu szkolnego w bieżącej edycji przystąpiło 195 uczniów z 11 szkół gimnazjalnych województwa opolskiego. Do etapu finałowego zakwalifikowano 34 uczniów. Zwycięzcą został Tomasz Żelezik z PG 10 w Opolu (także ubiegłoroczny zwycięzca), na drugim miejscu uplasował się Jakub Dudek z PG 9 w Opolu, trzecie miejsce należało do Aleksandry Markowskiej z PG 10 w Opolu. Zwycięzca uzyskał 34.5 pkt, 34 pkt. to wynik drugiej osoby, a 33 pkt miała uczennica z trzeciego miejsca. Opiekunem uczniów z miejsca 1 i 3 jest p.Małgorzata Kaleta, a z miejsca 2 - p.Arkadiusz Wickiewicz. Zwycięzca otrzymał wysokiej jakości laptop Lenovo, osoba na drugim miejscu dostała tablet Samsung Galaxy Tab 4, a na trzecim-słuchawki nauszne Sony. Opiekunowie i szkoły otrzymali bony do empiku. Wszyscy pozostali uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki. Dodatkowo uczniowie z miejsc 1 do 10 otrzymali gadżety i książki z Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Opolskiego. Dodatkową nagrodą dla wszystkich uczestników finału był godzinny pobyt na kręgielni w dniu rozgrywek. W organizacji konkursu, jak co roku, pomagali uczniowie opolskiej Dwójki, pasjonaci ekonomii i szeroko rozumianej przedsiębiorczości.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, trzecioklasistom życzymy powodzenia na egzaminie gimnazjalnym i zapraszamy do Dwójki, a pozostałych zapraszamy za rok do udziału w piątej już edycji naszego konkursu.
Lista zakwalifikowanych 2015-03-05 15:48
Do etapu wojewódzkiego konkursu zostaje zakwalifikowanych 34 uczniów, którzy uzyskali kolejno najwyższą liczbę punktów.
Zgodnie z Regulaminem w przypadku równej liczby punktów uzyskanych przez zawodników w eliminacjach szkolnych o zakwalifikowaniu do eliminacji wojewódzkich decyduje większa liczba punktów zdobyta za rozwiązanie zadań testowych z grupy zadań wyżej punktowanych. W przypadku, gdy minimalna liczba punktów uprawniająca do zakwalifikowania się do eliminacji wojewódzkich przyznana została więcej niż jednej osobie, wszyscy ci zawodnicy przechodzą do kolejnego szczebla eliminacji.
Lp.Imię i nazwisko uczniaIlość punktówNazwa szkoły
1Zbigniew Gajda42PG Dwujęzyczne Strzelce Opolskie
2Piotr Paszek40PG Dwujęzyczne Strzelce Opolskie
3Aleksandra Markowska39PG 10 Opole
4Joanna Adamiec38.5PG Dwujęzyczne Strzelce Opolskie
5Paweł Otto35.5( w tym za trudne 22)PG 5 Opole
6Elżbieta Kucharska 35.5 (w tym trudne 16.5)PG 10 Opole
7Karolina Madej33PG w MOW Leśnica
8Mateusz Dydzik32.5PG 5 Opole
9Anna Buchwald31( w tym trudne 18.5)PG Dwujęzyczne Strzelce Opolskie
10Tomasz Żelezik31( w tym trudne 11)PG 10 Opole
11Jakub Nowosielski29.5PG 5 Opole
12Nina Zabawczuk29PG 10 Opole
13Dominika Dycewicz28.5 (w tym trudne 16)PG 5 Opole
14Paweł Drymluch28.5 (w tym trudne 15)PG 10 Opole
15Piotr Rudek27PG 10 Opole
16Karolina Kubaszczyk 26.5 ( w tym trudne 19)PG 10 Opole
17Patrycja Tomków26.5 ( w tym trudne 19)PG 10 Opole
18Iga Lubczańska26.5 ( w tym trudne 17.5)PG 9 Opole
19Tomasz Rusin26 ( w tym trudne 17)PG 10 Opole
20Michał Passon 26 (w tym trudne 15)PG 9 Opole
21Marcin Krukowski25.5 (w tym trudne 15)PG 7 Opole
22Paweł Ejfler25.5 ( w tym trudne 13.5)PG 10 Opole
23Jakub Tomanik25PG 5 Opole
24Maksym Musiał24.5 ( w tym trudne 17)PG 7 Opole
25Agata Goreczka24.5 ( w tym trudne 14)PG 9 Opole
26Aleksander Kulpa24.5 ( w tym trudne 11)PG 5 Opole
27Jakub Dudek24 ( w tym trudne 15)PG 9 Opole
28Adam Gomoła24 ( w tym trudne 19)PG 9 Opole
29Mateusz Kochanek23.5PG 9 Opole
30Sandra Góral23 ( w tym trudne 17)PG 4 Opole
31Aleksandra Madera23 ( w tym trudne 17)PG w Turawie
32Mateusz Rams23 ( w tym trudne 17)PG w Zdzieszowicach
33Klaudia Seifert23 ( w tym trudne 17)PG w Chróścinie
34Katarzyna Wrzesień23 ( w tym trudne 17)GZS Gimnazjum 1 Ozimek
IV Konkurs "W Świecie Finansów" 2015-02-07 23:10
Szanowni Państwo,
z wielką przyjemnością pragnę zaprosić uczniów Państwa Szkoły do udziału w czwartej edycji wojewódzkiego konkursu dla gimnazjalistów pod tytułem „W świecie finansów”. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu i dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego. Partnerem projektu w tegorocznej edycji jest WSZiA w Opolu oraz Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Opolskiego.
Projekt „W świecie finansów IV - wojewódzki konkurs z tematyki finansowej” to przedsięwzięcie wyjątkowe, mające na celu upowszechnienie edukacji ekonomicznej i rozbudzenie zainteresowania nią. Biorąc udział w konkursie uczniowie mają szansę zdobyć cenne nagrody rzeczowe, m.in. laptop, tablet, słuchawki nauszne. Nagrodzeni zostaną także opiekunowie merytoryczni zwycięzców oraz szkoły, w których uczą się zwycięzcy (pierwsze trzy miejsca). Łączna wartość nagród przekracza 7000zł.
Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go faksem na nr tel. 77 4021887 lub e-mailem na adres: emichal1@poczta.onet.pl . Dopuszcza się także osobiste dostarczenie formularza do sekretariatu szkoły (adres: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu, ul. Pułaskiego 3, 45-048 Opole), w terminie do 23 lutego 2015r.
Koordynatorem konkursu jest pani Ewa Michalska. Kontakt: nr tel. 885 276 380, e-mail: emichal1@poczta.onet.pl.
W załączeniu przesyłam regulamin konkursu oraz wzór formularza zgłoszeniowego. Wszelkie niezbędne informacje znajdą Państwo także na stronie internetowej www.lo2.opole.pl
Z poważaniem
Aleksander Iszczuk
dyrektor ZSO Nr II w Opolu
Załączniki:
[ » Regulamin ][ » Formularz zgłoszenia ][ » Zakres materiału ][ » Literatura ]
[ » Pytania - etap wojewódzki 2014 ][ » Etap szkolny III edycji ][ » Etap szkolny II edycji z odpowiedziami ]
Podsumowanie III Konkursu w Świecie Finansów 2014-05-24 12:42
Za nami finał trzeciego wojewódzkiego konkursu dla gimnazjalistów pt. "W świecie finansów". Finał odbył się 30 kwietnia br. w gościnnych murach Szarej Willi w Opolu, należącej do WSZiA w Opolu. W tym roku do etapu szkolnego przystąpiło aż 231 uczniów szkół gimnazjalnych województwa opolskiego, do etapu finałowego zostało zakwalifikowanych 36 uczniów., ostatecznie przystąpiło do niego 34 uczniów. Dzięki dofinansowaniu konkursu ze środków NBP, zwycięzcy (miejsce 1,2 i 3) otrzymali bardzo cenne nagrody - za pierwsze miejsce był to tablet o wartości 1000zł, za drugie - aparat fotograficzny o wartości ok. 600zł, za trzecie miejsce - słuchawki o wartości ok.200zł. Opiekunowie merytoryczni zwycięzców oraz szkoły zwycięzców otrzymali bony do EMPIK-u o wartościach od 100 do 200 zł w zależności od zajętego miejsca. Pierwsze miejsce w konkursie zajął Tomasz Żelezik z PG 10 w Opolu (opiekun p. Małgorzata Kaleta), drugie miejsce zajął Patryk Skowronek z PG Dwujęzycznego w Strzelcach Opolskich (opiekun p. Mirosława Horzela-Skrzypek), trzecie miejsce - Michał Passon z PG9 w Opolu (opiekun p. Arkadiusz Wickiewicz). Zwycięzca zdeklasował rywali - nad zdobywcami drugiego i trzeciego miejsca miał prawie 10-punktowa przewagę. Natomiast uczniowie z miejsc II i III mieli identyczną liczbę punktów na etapie finałowym, tak więc o zajętym miejscu zadecydowała, zgodnie z regulaminem, liczba punktów uzyskanych na etapie szkolnym. Wszyscy pozostali uczestnicy etapu wojewódzkiego uzyskali tytuł finalisty konkursu i otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe i gadżety ufundowane przez WSZiA w Opolu. Podobnie jak w roku ubiegłym po napisaniu testu uczniowie i ich nauczyciele mieli zapewnioną chwilę relaksu oraz posiłek na kręgielni. W organizacji konkursu pomagali uczniowie opolskiej Dwójki, finaliści i laureaci ogólnopolskich olimpiad: ekonomicznej, przedsiębiorczości i finansowej.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej, czwartej edycji „W świecie finansów”!

[ » Galeria ]
Pytania i odpowiedzi... 2014-05-24 12:42
Publikujemy pytania i odpowiedzi do etapu szkolnego i wojewódzkiego konkursu. [ » Pytania etap szkolny 2012 ][ » Pytania etap wojewódzki 2012 ][ » Odpowiedzi etap szkolny i wojewódzki ]
Wyniki 2014-05-24 12:42
Publikujemy listę uczniów zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursu "W świecie finansów". Gratulujemy i życzymy powodzenia na finale! Pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy za rok. [ » Lista zakwalifikowanych ]
Słownik Finansów 2014-05-24 12:42
W pliku przedstawiamy przydatny "Słownik Finansów".
[ » Słownik Finansów ]
W świecie finansów 2014-05-24 12:42
Szanowni Państwo,
z wielką przyjemnością pragnę zaprosić uczniów Państwa Szkoły do udziału w trzeciej edycji wojewódzkiego konkursu dla gimnazjalistów pod tytułem „W świecie finansów”. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu i dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego. Partnerem projektu w tegorocznej edycji jest WSZiA w Opolu.
Projekt „W świecie finansów III - wojewódzki konkurs z tematyki finansowej” to przedsięwzięcie wyjątkowe, mające na celu upowszechnienie edukacji ekonomicznej i rozbudzenie zainteresowania nią. Biorąc udział w konkursie uczniowie mają szansę zdobyć cenne nagrody rzeczowe, m.in. tablet oraz aparat fotograficzny. Nagrodzeni zostaną także opiekunowie merytoryczni zwycięzców oraz szkoły, w których uczą się zwycięzcy (pierwsze trzy miejsca). Łączna wartość nagród przekracza 5000zł.
Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go faksem na nr tel. 77 4021887 lub e-mailem na adres: emichalska@lo2.opole.pl. Dopuszcza się także osobiste dostarczenie formularza do sekretariatu szkoły (adres: Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr II w Opolu, ul. Pułaskiego 3, 45-048 Opole), w terminie do 25 marca 2014r.
Koordynatorem konkursu jest pani Ewa Michalska. Kontakt: nr tel. 885 276 380, e-mail: emichalska@lo2.opole.pl.
W załącznikach znajduje się regulamin konkursu oraz wzór formularza zgłoszeniowego.
Z poważaniem
Dyrektor mgr Aleksander Iszczuk
Projekt realizowany przez ZSO II w Opolu i dofinansowany ze środków NBP
[ » Deklaracja dostępności strony internetowej ]       Created by Anonymous © 1997 - 2013 r.